Miriela

Miera ielas Vasarsvētki

Kopš 2012.gada, katru gadu maijā Miera iela ieskandina vasaras atnākšanu ar festivālu, kas pulcē gan dalībniekus gan apmeklētājus no tālākām un tuvākām Rīgas un tās apkārtnes vietām. Ik gadu festivāla ideja paliek nemainīga – dažādot Miera ielas iedzīvotāju un pilsētas viesu ikdienu un ierasto dzīves telpu, piedāvājot daudzveidīgus un kvalitatīvus priekšnesumus.

Festivāls „Miera ielas Vasarsvētki” var tikt uzskatīts par urbāno festivālu, jo visas dienas un ielas garumā notiek gan koncerti, gan izrādes, gan radošās meistardarbnīcas, gan brīvdabas kino, gan performances, gan dažādas spēles un viktorīnas, turklāt paralēli darbojas zemnieku EKO tirdziņš, „vintage” tirdziņš un amatnieku tirdziņš.

​Festivāla “Miera ielas Vasarsvētki” tradīcija dibināta, lai veicinātu Miera ielas radošā kvartāla atpazīstamību, pievērstu uzmanību tā unikalitātei, lai tas asociētos ar kreatīvu, atvērtu un dzīvespriecīgu vidi, kas atbalsta “zaļu dzīvesveidu”, kur iespējams  dziedāt, dejot, stradāt un atpūsties, un kur satiekas draugi, radi, paziņas, veidojot ļoti draudzīgu un pozitīvu atmosfēru.

Vasarsvētki Miera ielā – tā ir iespēja tiem, kas dzīvo un strādā pilsētā, radīt mazpilsētas sajūtu, veicināt labas kaimiņu savstarpējās attiecības, radot svētkus, kas nojauktu robežu starp reizēm nepieejamo kultūras pasauli un dažādu paaudžu ikdienas dzīvi.

Svarīgi, ka festivāla radīšanā iesastīti ne tikai uzņēmumi, kas atrodas Miera ielā, bet arī tās iedzīvotāji un māju īpašnieki. Šāda sadarbība veicina patīkamas, draudzīgas un sociāli aktīvas vides veidošanos, kas vairo Miera ielas radošā kvartāla labo slavu un pozitīvo tēlu. Laika gaitā šādi panākumi un sadarbība var veicināt arī kvartāla atpazīstamību starptautiskā līmenī.