Miriela

Pāris interesantas un apmeklējuma vērtas vietas Miera ielas republikā

Bieži vien ikdienā ir laiks apstāties vien, lai ieturētu labu maltīti, pirms doties tālāk un izpildīt pārējos attiecīgās dienas plānus, tomēr, ja vēlaties ko citādāku, tad Miera ielai Jums noteikti ir ko piedāvāt.

Savdabīgs veikals ir atrodams Miera ielas 17. namā – „M50”, kurā ir iespējams iegādāties dažādus priekšmetus, piemēram, Latvijā radītu apģērbu, adījumus, rotas lietas, interjera un dizaina priekšmetus. Šis veikals ir piemērots tiem, kuri meklē kaut ko unikālu sev vai arī lielisku dāvanu kādam citam, jo šajā jomā veikals „M50” noteikti neliks vilties. Šis veikals noteikti savas darbības laikā ir izpelnījies daudzu klientu atzinību, un tas turpina priecēt arī jaunus apmeklētājus ar dažādām interjera lietām vai apģērbiem, kuriem iedvesma ir tikusi ņemta no latviešu pagātnes mantojuma.

Pašā ielas sākumā, 4. namā, ir iemājojis veikals „20. gadsimts”, kas izceļas ar savu izsmalcināto mēbeļu un interjera priekšmetu klāstu. Šī vieta noteikti ir piemērota tiem, kurus aizrauj art deco, bauhaus un modernisma stils. Šajā veikalā var papriecēt acis un savā īpašumā iegūt autentiskas mēbeles, lampas, traukus, kā arī spoguļus no pagājušā gadsimta, kas ļaus nelielu daļiņu vēstures ienest arī savās mājās. Veikals „20. gadsimts” vienmēr priecājas par jauniem klientiem, tādēļ jebkurš apmeklētājs ir laipni gaidīts.

Saldumu mīļus varam aicināt ekskursijā uz šokolādes rūpnīcas „Laima” muzeju, kas atrodas Miera ielā 22. Šajā muzejā ir pieejamas gan ekskursijas, gan arī radošās darbnīcas, kuru laikā varat pats izgatavot savu šokolādes tāfelīti ar personalizētu vēstījumu. Ieeja muzejā ir gan grupās, gan individuāli, kā arī, ja vēlaties iegūt vēl sīkāku informāciju par rūpnīcas vēsturi un šokolādes radīšanas procesu, ir iespējams izmantot gida pakalpojumus. Šī muzeja apmeklējums būs interesants kā maziem, tā lieliem, tādēļ tas noteikti ir ieteicams kā jauka brīvdienu aktivitāte. Apmeklējumam būtu jāatvēl vismaz stunda, lai pietiktu laika iepazīties ar visu ekspozīciju nesteidzīgi un izbaudot katru mirkli.